TA STRONA UŻYWA COOKIE

X Nie pokazuj więcej
Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Kujawsko-Pomorskie Archiwum
 
Menu główne
Aktualności
Powiaty i gminy
O województwie
Nasze symbole
     Link - informacje o województwie w języku angielskim   Link - informacje o województwie w języku niemieckim   Link - informacje o województwie w języku francuskim
     Link - informacje o województwie w języku hiszpańskim   Link - informacje o województwie w języku rosyjskim   Link - informacje o województwie w języku fińskim
Samorząd Województwa
Statut Województwa
Zarząd Województwa
Urząd Marszałkowski
Jednostki organizacyjne
Menu tematyczne
Informacje prasowe
Turystyka
Planowanie Strategiczne i Przestrzenne
Promocja
Współpraca Międzynarodowa / International Cooperation
Budżet, finanse
Mienie Województwa
Kultura
Edukacja
Sport
Zdrowie
Sprawy Społeczne
(Nie)pełnosprawni
(Nie)pełnosprawni - archiwum
Rolnictwo i obszary wiejskie
Geodezja i Kartografia
Ruch drogowy
Infrastruktura
Środowisko
Społeczeństwo Informacyjne
Zamówienia publiczne - archiwum
Patronat Marszałka
Organizacje Pozarządowe
e-Urząd
ISO
Etyka
Kadry Urzędu
Badanie satysfakcji Klienta
Nasze analizy
Bezpieczeństwo
Zakupy
Polityka plików cookies
Kalendarz wydarzeń
« < Listopad 2019 > »
P W Ś C P S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
 
Nasze portale

Baner - Biuletyn Informacji Publicznej


Informacje


Baner - Niebieska Linia



 
Laureaci i wyróżnieni 2010 Drukuj


Dziedzina: Gospodarka

Nagrody:

 Janusz Niedźwiecki - prezes zarządu, dyrektor generalny Apator SA w Toruniu
za działalność w branży elektromaszynowej: projektowanie, produkcję i sprzedaż aparatury łącznikowej, pomiarowej oraz systemów zdalnego odczytu i zarządzania urządzeniami pomiarowymi.
 
 
 
 Jan Nawrocki - prezes zarządu Politech sp. z o.o. w Osielsku
za produkcję opakowań w branży kosmetycznej z tworzyw sztucznych, w tym przede wszystkim surlynu z wykorzystaniem szkła. Zastosowanie surlynu do produkcji elementów opakowań kosmetycznych postawiło firmę w szeregu nielicznych producentów nasadek i nakrętek z tego tworzywa w Europie.

 
 
 Wyróżnienia:

 Firma TRIAS SA z Torunia
za projekty związane z obsługą multimedialno-oświetleniową wydarzeń o różnym rozmiarze i charakterze, takich jak: uroczystości państwowe i religijne, wydarzenia sportowe, festiwale, koncerty, produkcje telewizyjne, a także za tworzenie i integrację systemów teletechnicznych w zakresie stałych instalacji audiowizualnych, systemów bezpieczeństwa, teleinformatycznych, telekomunikacyjnych, bezgotówkowych systemów płatności oraz systemu zarządzania obiektami.
  
 Ewa i Marian Buławka - współwłaściciele MEDOS w Chełmnie
za wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa MEDOS Marian Buławka, Ewa Buławka Spółka Jawna, dzięki wdrożeniu nowego wzoru użytkowego, wprowadzaniu innowacyjnych technologii produkcji okuć budowlanych do systemów okiennych i drzwi  PCV, przy wykorzystaniu środków z UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.


Dziedzina: Fundusze unijne

Nagroda:

 Mirosław Ślachciak - prezes zarządu Kujawsko-Pomorskiego Związku Pracodawców i Przedsiębiorców w Bydgoszczy; Waldemar Książczak - wiceprezes zarządu; Jerzy Górzyński - dyrektor biura; Hanna Wygocka - zastępca dyrektora biura ds. public relations i projektów
za zainicjowanie m.in. takich projektów unijnych jak: „Akademia zarządzania jakością i produktywnością”, „Skuteczny dialog w biznesie”, „Naukowiec – przedsiębiorcą”, „Społeczna odpowiedzialność w regionalnym partnerstwie na rzecz adaptacyjności”.

 Wyróżnienie:

 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brodnicy
za pomoc osobom potrzebującym, za realizację projektu systemowego w ramach działania 7.1.2. pn. „Poprzez aktywność osiągniesz sukces”.


 
 
 
Dziedzina: Rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich

Nagroda:

 prof. dr hab. inż. Janusz Hermann - kierownik Katedry Chemii Środowiska Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy; dr hab. inż. prof. nadzw Grażyna Harasimowicz-Hermann - Katedra Szczegółowej Uprawy Roślin UTP; dr Mikołaj Troczyński - Katedry Chemii Środowiska UTP; Andrzej Rogulski - właściciel firmy DORAN;
za opracowanie instalacji do produkcji peletu ze słomy i innej biomasy pn. "DORAN". Powstała instalacja pozwala na przerabianie biomasy porolnej o średniej wilgotności do 35%, co w naszych warunkach atmosferycznych wystarczy na przerobienie praktycznie całej zebranej masy. Taki proces granulacji obniża koszty bezpośrednie produkcji o kilkanaście procent, a samą inwestycję o kilkaset tysięcy złotych.
 
Wyróżnienia:

 Piotr Madej - prezes zarządu Agro-Sieć sp. z o.o. w Chełmnie
za stosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz sprzętu najnowszej generacji w prowadzonej działalności gospodarczej (Hurtowni Środków Ochrony Roślin i Nawozów pod nazwą „AGRO-SIEĆ”).
 
 Anna i Maciej Górscy - właściciele gospodarstwa agroturystycznego w Bochlinie, gmina Nowe
za aktywne uczestnictwo i kreowanie przemian gospodarczo-strukturalnych na wsi jako czynnika zrównoważonego i wielofunkcyjnego rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich ze szczególnym uwzględnieniem elementów innowacyjnych oraz wdrażanie i promocję rolnictwa metodami ekologicznymi w województwie kujawsko-pomorskim.

 
Dziedzina: Innowacyjne metody stosowane w zakresie rozwoju miast i rozwoju obszarów wiejskich

Nagroda:

 Eugeniusz Gołembiewski - burmistrz Kowala
za całokształt działalności w zakresie rewitalizacji miasta Kowala ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć w zarządzaniu i promocji miasta m.in. poprzez budowę parku im. Króla Kazimierza Wielkiego, wniesienie pomnika tego monarchy i organizację, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim, ogólnopolskich obchodów jubileuszu 700. urodzin króla Kazimierza Wielkiego w Kowalu.
 
Wyróżnienia:

 Wojciech Nowacki - zastępca prezydenta Bydgoszczy; Robert Łucka - architekt Miasta Bydgoszczy
za opracowanie projektu pn. "Masterplan dla Fordonu", dzięki któremu dostrzeżono historyczne piękno i wielokulturowość tej dzielnicy Bydgoszczy. Projekt zakłada rewitalizację Fordonu składającą się z siedmiu podstawowych punktów: rewitalizacja nabrzeża, zabudowa nad Wisła, kampus UTP, stara cegielnia, strefa usługowa, park sportu i stara synagoga.


Dziedzina: Nauka, badania naukowe i postęp techniczny

Nagrody:

 prof. Wojciech Polak - kierownik Katedry Konfliktów Politycznych, Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK w Toruniu
za wieloaspektowe badania nad najnowszą historią Polski, Kościoła katolickiego, regionu kujawsko-pomorskiego oraz Torunia; profesor jest kierownikiem Katedry Konfliktów Politycznych, autorem prac m.in: „Wydawnictwo Alternatywy. Z dziejów gdańskiej poligrafii podziemnej”; „Z dziejów Sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej”; „Sierpień nad Wisłą i Drwęcą. Strajki i protesty w Toruniu i województwie toruńskim latem 1980 r.”
 
 śp. Jerzy Pączkowski - pracownik naukowy Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, rektor UTP w latach 1993-1996
za całokształt działalności w zakresie pracy naukowej z dziedziny chemii; był kierownikiem Katedry Fizykochemii i Technologii Związków Organicznych na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

 
Wyróżnienia:

prof. Bogusław Sygit - kierownik Zakładu Podstaw Prawa Medycznego w Collegium Medicum UMK, członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Bydgoszczy
za całokształt działalności w zakresie nauki, ochrony porządku i bezpieczeństwa w województwie kujawsko-pomorskim oraz działań na rzecz samorządu terytorialnego i administracji państwowej.

 Zbigniew Bukowski - dr nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Administracyjnego i Prawa Ochrony Środowiska UKW w Bydgoszczy
za opublikowanie książki "Zrównoważony rozwój w systemie prawa". Publikacja ta jest w polskiej literaturze prawniczej pierwszą rozprawą naukową, przedstawiającą problematykę prawną idei zrównoważonego rozwoju wszechstronnie, komplementarnie i z wyjątkową starannością w doborze oraz wykorzystaniu bogatych materiałów źródłowych. Uwzględnia także wyniki badań o charakterze prawno-porównawczym.

Dziedzina: Edukacja

Nagroda:

 Alicja Wolter - nauczycielka informatyki w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Toruniu (25 lat pracy pedagogicznej)
autorka, animatorka konkursów informatycznych, turnusów rehabilitacyjnych, twórczyni strony internetowej szkoły, szkolnego informatora, przygotowuje uczniów do olimpiad.

 
 
Wyróżnienie:

 Małgorzata Piotrowska-Skrzypek - prezes PROF-EUROPE Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Francuskiego w Polsce
za całokształt działalności w ramach stowarzyszenia PROF-EUROPE, w ramach którego między innymi promuje się naukę języka francuskiego na wszystkich poziomach nauczania, podnosi się kwalifikacje zawodowe nauczycieli, pogłębia wiedzę o Francji i frankofonii.


 
Dziedzina: Kultura

Nagrody:

 Eleonora Harendarska - dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy
za całokształt działalności organizacyjnej, z racji wieloletniej (45-lecie pracy zawodowej), twórczej i pełnej inwencji działalności w dziedzinie kultury, sławiącej województwo kujawsko-pomorskie w kraju i za granicą.
 
 
 
 Mirosław Męczekalski - kierownik Studenckiego Klubu Pracy Twórczej "Od Nowa" UMK
za całokształt działalności jako kierownik Studenckiego Klubu Pracy Twórczej "Od Nowa" - jednej z najsilniejszych placówek impresaryjnych na terenie województwa wspierających współczesną muzykę i sztukę.

 
 
Wyróżnienie:

 Mikołaj Niakas - aktor Teatru im. Wilama Horzycy
wybitny aktor teatralny; reżyser widowiska "Milenium" - pierwszego spektaklu z użyciem laserów, przyczynił się do reaktywacji kabaretu w Toruniu, twórca i organizator 22 benefisów artystycznych, współorganizator Tygodnia Kultury Greckiej w Toruniu, w tym roku obchodzi 30-lecie pracy artystycznej.


 
Dziedzina: Ochrona zdrowia

Nagroda:

 Bassam Aouil - prof. nadzw. pracownik Instytutu Psychologii UKW w Bydgoszczy
za działalność w dziedzinie ochrony zdrowia m.in. organizowanie i uruchomienie Centrum Promocji Zdrowia Psychicznego i Psychoedukacji on-line w roku 2009; przeprowadzenie badań i opracowanie raportu nad skalą wypalenia zawodowego wśród pracowników z województwa kujawsko-pomorskiego; współorganizowanie i koordynowanie akcji: „Dzieci ze Strefy Gazy" przy współpracy z Kancelarią Prezydenta RP i Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego w roku 2009; profesor jest autorem i realizatorem projektu "Zdrowa   i bezpieczna młodzież w internecie".

 
Wyróżnienie:

 Barbara Domagała - dyrektor Bydgoskiego Ośrodka Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki "BORPA"
za organizację licznych zajęć terapeutycznych, programów interwencyjnych i szkoleniowych dla instytucji, placówek szkoleniowo-wychowawczych, studentów w formie warsztatowo-treningowej, grup samopomocowych AA i wsparcia, a także zadań psychoprofilaktycznych związanych z problemami uzależnień dla dzieci i młodzieży oraz dla członków ich rodzin.
 
 
Andrzej Purzycki - zastępca dyrektora ds. medycznych Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Bydgoszczy
za całokształt pracy w ochronie zdrowia - w tym między innymi za: kształtowanie i rozwój systemu opieki zdrowotnej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz kreowanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie służby zdrowia.


Dziedzina: Sport

Nagroda:

 Wiesław Rakowski - trener kajakarzy Klubu Kopernik Bydgoszcz, szkoleniowiec Beaty Mikołajczyk - srebrnej medalistki Olimpiady w Pekinie
za upór w dążeniu do uzyskania jak najlepszych wyników swoich wychowanków w kraju i za granicą, wybitne osiągnięcia sportowe na arenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej, a także zapał i zaangażowanie w działaniu na rzecz rozwoju sportu w mieście, regionie i całej Polsce.

 
Wyróżnienie:

Aleksander Borkowski - trener II klasy w szermierce TKS-T "Budowlani", sędzia PZSZ klasy "A"
za liczne osiągnięcia w dziedzinie sportu, w szczególności z zakresu szkolenia dzieci i młodzieży w sporcie kwalifikowanym, upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie województwa, doskonałe wyniki sportowe na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej oraz promocję regionu i sportu wśród mieszkańców województwa.


Dziedzina: Ochrona środowiska naturalnego

Nagrody:

 Bogdan Chrapkowski - wieloletni wojewódzki konserwator przyrody
za całokształt działalności w dziedzinie ochrony środowiska naturalnego - w tym między innymi za: popularyzowanie wiedzy o regionalnej przyrodzie, utworzenie wielu form ochrony przyrody oraz krajobrazu, w tym rezerwatów, pomników przyrody i parków krajobrazowych na terenie województwa.
 
 
 prof. zw. dr hab. Ryszard Paczuski - kierownik Katedry Prawa Administracyjnego i Prawa Ochrony Środowiska, na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
za całokształt działalności naukowo-badawczej i dydaktyczno-wychowawczej z zakresu organizacyjnych i prawnych podstaw ochrony środowiska.

 
Wyróżnienia:

Józef Drzazgowski - prezes Stowarzyszenia Ochrony Środowiska Naturalnego "Przyjezierze" w Strzelnie
za założenie Stowarzyszenia Ochrony Środowiska Naturalnego "Przyjezierze", koordynowanie działań organizacji ekologicznych o zasięgu lokalnym  i światowym, współpracę z samorządami, samorządowcami i parlamentarzystami, organizowanie sympozjów naukowych i happeningów ekologicznych.

Zespół Gospodarki Rybacko-Wędkarskiej Grzmiąca - okręg PZW Toruń
za restytucje jesiotra ostronosego w Grzmiący poprzez budowę nowoczesnego ośrodka wylęgu i podchowu jesiotra, dzięki któremu możliwa będzie produkcja kilkudziesięciu tysięcy sztuk narybku w ciągu roku oraz inkubacja ikry innych ginących gatunków ryb.


Dziedzina: Działalność społeczna i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka

Nagrody:

 Renata i Czesław Wiszniewscy - twórcy Rodzinnego Domu Dziecka w Bydgoszczy
za utworzenie drugiego na terenie miasta Rodzinnego Domu Dziecka. Dom założony przez państwa Wiszniewskich funkcjonuje w Bydgoszczy od 2002 roku.
 
 
 
 ks. kan. Marek Borzyszkowski - dyrektor Grudziądzkiego Centrum Caritas
za utworzenie pierwszego w Grudziądzu Środowiskowego Domu Samopomocy, który jest ośrodkiem wsparcia dziennego z zaburzeniami  psychicznymi i niepełnosprawnością intelektualną. Dom zakłada stworzenie osobom niepełnosprawnym odpowiednich lokalowo warunków do prowadzenia rehabilitacji, tworzenia innowacyjnych rozwiązań o charakterze profilaktycznym, kulturalno-rekreacyjnym i edukacyjnym.

 
 Wyróżnienia:

 Beata Przybylska - naczelnik Wydziału Spraw Społecznych UM w Grudziądzu
za działalność związaną z przeciwdziałaniem problemom społecznym adresowanym do osób zagrożonych  wykluczeniem społecznym, utworzenie Ośrodka Informacji dla Osób Niepełnosprawnych jako jednego z trzech ośrodków tego typu w naszym województwie, autorski program pn. "Internetowy informator  o uprawnieniach osób niepełnosprawnych".
 
 Stowarzyszenie Ludzie-Ludziom w Chełmnie
za działalność na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, m.in. utworzenie Świetlicy Terapeutycznej "Przystań",  opracowanie programu profilaktyczno-terapeutycznego pn. Szansa, akcje społeczne, kursy i zajęcia szkolne dla uczniów.


 
Dziedzina: Budowa społeczeństwa obywatelskiego

Nagroda:

 Artur Michalak - nauczyciel Gimnazjum nr 1 w Szubinie, radny powiatu nakielskiego, aktywny społecznik
autor/ współautor następujących projektów: „Plac zabaw w Rynarzewie”, „Wakacje na wsi za 500 zł”, "Dokąd po pomoc na Krajnie  i Pałukach", "Rodem Pałuczanin-Sercem Polak" ,  opracowanie mapy turystycznej powiatu nakielskiego oraz  Przewodnika Turystycznego Powiatu Nakielskiego.

 
Wyróżnienia:

 Mirosława Tomasik - prezes Zarządu Towarzystwa Rozwoju Gminy Płużnica
za całokształt działalności - aktywizowanie lokalnych społeczności i kreowanie inicjatyw lokalnych, inicjowanie i wspieranie przedsięwzięć mających na celu wszechstronny rozwój gminy, wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży i dorosłych na rynku pracy.
 
 
 Łucja Andrzejczyk - przewodnicząca Rady Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, członek Zarządu Okręgu PCK
za całokształt działalności na rzecz budowy społeczeństwa obywatelskiego poprzez aktywizowanie lokalnych społeczności i kreowanie inicjatyw lokalnych w zakresie różnych form komunikacji społecznej.


 
 
Dziedzina: Promocja województwa

Nagrody:

 Michał Jagodziński - prezes Radia PIK w Bydgoszczy; Tomasz Osiński oraz Marek Rzepa - pracownicy Radia PIK
są pomysłodawcami i wykonawcami rewolucyjnego rozwiązania w dziedzinie archiwizacji radiowej, jakim jest Archiwum Dokumentów Fonicznych Polskiego Radia Pomorza i Kujaw, dzięki któremu możliwe jest przeglądanie, wyszukiwanie i odtwarzanie zarchiwizowanych nagrań rozgłośni.

 Stowarzyszenie Integracja i Współpraca z Torunia
za organizację w regionie XVII Forum Gospodarczego, którego wiodącym tematem było Europejskie Partnerstwo Wschodnie - polska inicjatywa, zmierzająca do zacieśnienia współpracy UE z krajami postradzieckimi.

 
 
 
Wyróżnienie:

 Dorota Łańcucka - prezes Lipnowskiego Towarzystwa Kulturalnego im. Poli Negri
za całokształt działalności - w tym między innymi za: zorganizowanie przeglądu twórczości filmowej "Pola i inni". W ramach stowarzyszenia propagowana jest kultura filmowa, publikowane i uzupełniane są zbiory historyczne związane z rozwojem kinematografii, co przekłada się na promocję miasta i całego regionu.


 
NAGRODA SPECJALNA:

 Jarosław Józefowicz - prezes zarządu Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych SA
Teresa Kamińska - prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

za utworzenie Podstrefy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Kowalewie Pomorskim. Wyjątkowość kowalewskiej podstrefy polega na tym, że jako pierwsza w Polsce powstała ona na gruntach prywatnych. Wyjątkowa była także wielkość i czas, zaledwie 9 miesięcy w jakim inwestycja w ramach podstrefy została sfinalizowana.
    
 
 
 
 


Dzisiaj jest: wtorek, 19-11-2019
Wywiad Tygodnia

Sejmik

Kontrakt Terytorialny

Baner - Portal video

ZIT


Rok Jana Pawa II

Nagrody i Medale

Loty Bydgoszcz - Frankfurt

Razem dla Regionu

Katalog konkursowy

Baner - Rzecznik informuje

Baner - Link do galerii zdj

Internetowy atlas wojewdztwa kujawsko-pomorskiego

Nasza Energia

Konkurs Innowacyjna Marka Regionu InnoMaRe

Inne ważne linki

Statystyki strony
odwiedzających: 131205639
Aktualnie jest 3 gości online
 
 
(C) Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2007